Jak narysować bałwana

Jak narysować bałwana

Podczas zimy bałwany są bardzo popularne i pomagają nam poczuć się bardziej wyjątkowo. Ponadto sprawiają, że zajęcia plastyczne i rzemieślnicze dla dzieci są bardziej zabawne.

Aby nauczyć się rysować bałwana, będziemy potrzebować ołówka i papieru. Będziemy też potrzebować marchewkowego nosa, dwóch patyczków, które wyglądają jak ręce, szalika, czapki i pary rękawic.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu jaktozrobic.info.pl

Głowa

Kiedy uczysz się, jak rysować bałwana, głowa jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych obszarów do opanowania. Pomoże Ci ona uzupełnić ciało Twojego bałwana i nadać mu niepowtarzalny kształt. Jest to również miejsce, w którym będziesz mógł dodać trochę szczegółów, aby wyglądał bardziej realistycznie.

Najpierw powinieneś narysować duży okrąg, który będzie stanowił podstawę głowy bałwanka. Nie musi to być idealne koło, ale możesz go użyć jako wskazówki do reszty rysunku.

Następnie narysuj dwa mniejsze okręgi dla oczu. W każdym z nich powinieneś zostawić trochę białej przestrzeni, aby odbijało się w nich światło.

Możesz też dodać trochę cieniowania do małych okręgów. Jeśli chcesz, by wyglądały bardziej jak węgiel lub kamień, też możesz to zrobić.

Następnie narysuj bałwanowi nos i brwi. Powinny one być umieszczone na środku. Możesz narysować marchewkowy nos lub okrągły, jeśli wolisz.

Aby zakończyć twarz, możesz również narysować usta i uśmiech na swoim bałwanku. W przypadku ust, zacznij od dużej zakrzywionej linii pod nosem dla szczęśliwego uśmiechu, a następnie narysuj dwie zakrzywione linie po obu stronach, aby zakończyć usta.

Jeśli chcesz dodać trochę szczegółów, możliwe jest również narysowanie kapelusza na głowie bałwanka. Aby to zrobić, narysuj zakrzywioną linię tuż nad głową, a następnie narysuj kolejną zakrzywioną linię w dół do jednej strony głowy.

Możesz ubrać swojego bałwana w różne akcesoria, w tym kapelusz i szalik. Kapelusz jest zazwyczaj wykonany z kształtu stożka, natomiast szalik może mieć bardziej prostokątny lub okrągły kształt.

Ciało

Po ukończeniu głowy i twarzy, nadszedł czas na narysowanie reszty bałwana. Ciało jest łatwe do narysowania, ale warto zwrócić uwagę na szczegóły, aby Twój bałwan wyglądał realistycznie.

Zacznij od narysowania serii prostych owali. Posłużą one jako podstawa ciała Twojego bałwanka i nie muszą być idealnie okrągłe. Ważne jest, aby lekko nachodziły na siebie, aby Twój bałwan miał jakiś wymiar.

Następnie użyj zakrzywionych linii, aby połączyć owale, tworząc korpus bałwana. Kiedy skończysz, możesz wymazać kontury, aby odsłonić swój ostateczny rysunek!

Na koniec narysuj dwa małe kółka jako oczy bałwanka. Najlepiej narysować je lekko, aby później móc łatwo wymazać kontury.

Po narysowaniu oczu, dodaj marchewkowy nos dla swojego bałwanka. Dobrze jest również narysować serię kropek pod nosem, aby uzyskać usta. Upewnij się, że dodajesz tyle kropek, aby nos i usta wyglądały naturalnie.

Krok 3: Dokończ korpus bałwanka rysując serię zakrzywionych linii schodzących z góry jego kapelusza i po obu stronach, aby połączyć kapelusz z szalikiem na szyi. Możesz nawet narysować kilka guzików na szaliku, aby dodać więcej szczegółów!

Dodanie odrobiny skrętu do ciała bałwanka pomoże mu wyglądać jakby stał na lodzie lub śniegu. Doda to również poczucie wymiaru, który sprawi, że Twój bałwanek będzie się wyróżniał na stronie!

Czapka

Bałwan to popularna postać, którą dzieci lubią rysować. Jest łatwy do narysowania i pomaga dzieciom rozwijać koncentrację, wytrwałość i odporność podczas nauki rysowania.

Do narysowania kapelusza bałwanka możesz użyć różnych materiałów, w tym płyt CD lub innych wieczek, które masz pod ręką (dobre są też wieczka po jogurtach lub kawie). Na początek musisz odrysować koło na głowę bałwanka. Nie musi to być idealne koło, więc dobrze jest popełnić kilka błędów.

Po narysowaniu głowy bałwanka, musisz dodać zakrzywioną linię, która przechodzi przez jego czubek, aby stworzyć jego kapelusz. Dodanie tej zakrzywionej linii pomoże dodać głębi i wymiaru do kapelusza, dzięki czemu będzie on wyglądał bardziej jak prawdziwy kapelusz.

Następnie narysuj bałwanowi usta i oczy. W przypadku ust zacznij od prostej linii, która biegnie przez środek twarzy bałwanka, a następnie narysuj zaokrąglony łuk w lewo. Dzięki temu usta bałwanka są nieco bardziej okrągłe niż bez tej krzywej, a ponadto nadają mu nieco więcej wyrazu.

Dla oczu zacznij od małego koła, a następnie narysuj wewnątrz niego mniejsze koło. Pomoże to stworzyć iluzję węglowych oczu.

Następnie narysuj dwie zakrzywione linie po obu stronach ust bałwanka dla policzków. Na koniec dodaj jeszcze dwie zakrzywione linie po obu stronach ust, aby stworzyć głupie przednie zęby.

Kiedy skończysz, powinieneś widzieć bałwanka, który wygląda jakby się uśmiechał. Powinien też mieć marchewkowy nos i brwi. Możesz nawet dać mu szalik i mitenki, aby uzupełnić jego strój.

Nos

Nos jest jedną z najważniejszych części bałwana. Można go narysować na wiele różnych sposobów. Możesz na przykład narysować go jako marchewkę lub nawet jako okrągły kształt. Możesz również dodać kilka kropek pod nosem dla oczu i uśmiechu.

Aby narysować nos bałwanka, najpierw narysuj koło. Nie musi to być idealne koło, ale powinno być nieco większe od głowy.

Następnie narysuj nos w kształcie marchewki dla twarzy bałwanka. Będzie to wyglądało znacznie bardziej realistycznie, jeśli dodasz do nosa jakąś teksturę. Możesz użyć linii podobnej do znaku mniej niż () pod nosem, a następnie zakrzywionej linii po prawej stronie, aby go zamknąć.

Po ukończeniu nosa, narysuj dwie duże plamy na oczy i kilka małych na usta. Możesz też narysować uśmiech w postaci prostej krzywej (uśmiechniętej).

Gdy już skończysz twarz, możesz ją następnie ubrać w kapelusz. Nie musi to być tradycyjny kapelusz, ale może być fajny, aby dodać trochę szczegółów.

Możesz sprawić, że kapelusz będzie ekstra zabawny, rysując szalik, który owinie się wokół głowy bałwanka. Następnie możesz nadać mu brzeg, który jest lekko zakrzywiony do góry.

Gdy skończysz z kapeluszem, dorysuj kilka innych szczegółów na ciele bałwanka, aby dopełnić jego wygląd. Możesz też ubrać bałwanka, dodając kilka patyczków na ręce i kilka guzików.

Usta

Jeśli szukasz czegoś innego dla swojego bałwana w tym roku, możesz chcieć dać mu usta. Usta mogą być wykonane z różnych rzeczy, od gałązek, przez kamienie, po guziki.

Rysując usta, powinieneś starać się, aby wyglądały one naturalnie. Nie rób idealnie okrągłych ust, bo to może wyglądać sztucznie. Zamiast tego spraw, by kształt był nieco nieregularny.

Dodanie oczu i nosa do bałwana jest również łatwe. Możesz użyć marchewki do nosa, guzika lub kilku kawałków węgla do oczu.

Aby usta wyglądały jak uśmiech, możesz użyć małych kamyków. Możesz również użyć rodzynek lub ziaren kawy, aby dodać trochę koloru do uśmiechu.

Do wykonania ust możesz również użyć dużego banana. Jest on nieco ciężki i szeroki, więc przyklejenie go do głowy bałwanka może być trudne.

Możesz jednak użyć słonej wody, aby łatwo się przykleił. Upewnij się tylko, że nie moczysz go w zbyt dużej ilości soli.

Usta mogą posłużyć do tego, aby Twój bałwanek uśmiechał się, śmiał, a nawet mówił. Możesz narysować tradycyjną linię zakrzywioną w górę lub podwójną linię zakrzywiającą, aby nadać bałwankowi dwie wargi.

Gdy skończysz z ustami, możesz kontynuować rysowanie reszty twarzy bałwanka. Możesz również dodać ramiona i kapelusz.

Możesz ozdobić swojego bałwana kapeluszem, szalikiem i innymi przyborami, ale niektórzy decydują się pozostawić go gołym. Wolą trzymać dekorację poza zasięgiem wzroku, aby nie ryzykować pozostawienia zapasów na zewnątrz, gdzie mogłyby zostać skradzione lub utknąć pod topniejącym lodem.

Podobne tematy