Jak narysować chłopca

Jak narysować chłopca

Nauka rysowania chłopca to ciekawe wyzwanie, które pomaga rozwijać oko do szczegółów. Pomaga również zauważyć małe różnice, które oddzielają męskie i kobiece cechy.

Pierwszym krokiem w rysowaniu chłopca jest naszkicowanie twarzy. Przestrzegaj proporcji charakterystycznych dla twarzy z anime i mangi – te dane są skutkiem badań redakcji strony weselnemedia.pl.

Twarz

Nauka rysowania twarzy chłopca może być trudna. Istnieje wiele subtelnych różnic między twarzą dziewczynki i chłopca, co może sprawić, że uzyskanie właściwych proporcji będzie wyzwaniem.

Pierwszym krokiem w rysowaniu twarzy chłopca jest naszkicowanie podstawowego kształtu głowy i szyi. Głowa składa się na ogół z odcinków linii łamanej, które są nachylone pod kątem do środka twarzy (podobnie jak reszta ciała).

Następnie narysuj szyję i ramiona używając tych samych linii. Szyja jest bardzo wąska w stosunku do głowy i powinna być lekko odchylona od środka twarzy.

Teraz możesz dodać uszy do tego podstawowego zarysu (używając tych samych wytycznych, które narysowałeś dla głowy). Umieść je w taki sposób, aby ich górne końce znajdowały się w połowie drogi między poziomym środkiem głowy a dolną częścią brody.

Na tym etapie możesz również naszkicować usta. Ustaw je tak, aby jedna strona była uniesiona w uśmiechu lub smirku. Pomoże to nadać głowie nieco więcej wymiaru i sprawi, że będzie ona wyglądać nieco bardziej realistycznie.

Po ukończeniu twarzy możesz zacząć rysować włosy i ubranie. Na tym szkicu chłopiec ma na sobie koszulkę, więc obrysuj tylko dekolt. Możesz pozostawić go jako prostą linię lub dodać krzywą, jak pokazano powyżej, aby nadać mu bardziej kreskówkowy wygląd. Włosy powinny być na tyle długie, by sięgały ponad łopatki i miały falistą strukturę.

Aby zakończyć rysunek możesz obrysować swój szkic ciemniejszymi liniami (jeśli uważasz, że oryginalne linie były zbyt jasne), a następnie pokolorować twarz chłopca. Możesz użyć do tego różnych mediów, w tym farb, markerów i kolorowych kredek.

Jeśli chcesz, aby Twój chłopiec miał bardziej kobiecy wygląd, spróbuj narysować brwi i linię szczęki ostrzejszymi liniami. Rzęsy mogą być mniejsze lub większe w zależności od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać.

Ciało

Zanim zaczniesz rysować swojego chłopca z mangi, naszkicuj wstępną wersję jego ciała. Pomoże Ci to określić proporcje głowy i ciała chłopca, a także da podstawę do późniejszego dodania szczegółów.

Najpierw użyj koła jako przewodnika dla górnej części głowy chłopca. W tym celu wykonaj cztery znaki, aby określić wysokość i szerokość okręgu, a następnie połącz znaki za pomocą zakrzywionych linii. W razie potrzeby odrysuj zewnętrzny brzeg okrągłego przedmiotu, takiego jak moneta lub guzik, aby pomóc Ci uzyskać dobre wyobrażenie o tym, jak duży powinien być ten okrąg.

Następnie dodaj małe kółko poniżej tego okręgu jako wskazówkę dla jego podbródka i szczęki. Będzie to podstawa do umieszczenia oczu i szczegółów twarzy w późniejszym czasie.

Na środku papieru narysuj średniej wielkości okrąg. W poprzek koła narysuj lekko ukośną pionową linię, a następnie przetnij ją z dwiema poziomymi liniami (środkową i dolną). Będą to prowadnice do obrysowania konturów twarzy i oczu Twojego chłopca z mangi.

Krok 2: Nad okręgiem narysuj długą pionową linię jako kolejną prowadnicę do budowy głowy. Linie powinny być lekko zakrzywione dla mięśni szyi. Możesz narysować drugą krótką zakrzywioną linię po bokach szyi dla mięśni trapezu.

Oprócz prowadnic konstrukcyjnych, narysuj jeszcze kilka linii jako prowadnice dla dolnej części nóg chłopca. Linie te powinny być dość proste u góry i powinny lekko zakrzywiać się w prawo przed zakrzywieniem z powrotem w lewo. Dolna krawędź uda powinna znajdować się na wysokości znaku dla pięciu głów, a górna krawędź każdej nogi powinna znajdować się na wysokości znaku dla sześciu głów.

Na koniec, pod każdą nogą, narysuj mały trójkątny kształt jako przewodnik dla stopy. Kształt ten powinien być wąski u góry i szerszy u dołu. Dolne krawędzie tych kształtów powinny znajdować się na trzecim i czwartym znaku wysokości głowy, a stopy powinny spoczywać mniej więcej w połowie długości każdej nogi.

Włosy

Włosy chłopca mogą być nieco kłopotliwe do narysowania. Nie zawsze są tak proste i schludne jak u dziewczynek i często mają dużą objętość. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest obrys głowy i linii włosów, zanim narysujesz same włosy.

Zacznij od narysowania długiej, zakrzywionej linii nad lewą brwią, a następnie podążaj nią w dół w kierunku dołu głowy, aż skończy się poza nią. Następnie kontynuuj szkicowanie kolejnej zakrzywionej linii, która zaczyna się u góry i podąża za krzywizną głowy, aż dojdzie do końca.

Następnie narysuj małą kępkę włosów, która zwisa w dół w okolicach górnego środka linii włosów. Pomoże to nadać włosom nieco więcej kształtu i sprawi, że będą wyglądały bardziej realistycznie.

Następnie narysuj dwie połączone kępki, które idą w dół na środku twarzy, zaczynając mniej więcej od góry i schodząc do czubka nosa (jeśli został pokazany). Możesz też dodać kilka małych rozszczepień do kępek w miarę ich nakładania się.

Gdy już narysujesz te części włosów, przejdź nad nimi do ciemniejszych linii. Dzięki temu będą się one lepiej komponować z resztą rysunku. Możesz również dodać kilka podstawowych cieniowań, jak również brwi i oczy, aby zakończyć rysunek.

Jeśli włosy mają dużą objętość, możesz spróbować je wycieniować w dość ogólnych warunkach oświetleniowych, w których nie ma silnego, jednokierunkowego źródła światła. Aby to zrobić, musisz zastosować dość lekkie pociągnięcia ołówkiem, które płyną wzdłuż różnych kępek włosów.

Chcesz, aby główne pasemka były jasne, a cienie ciemne, aby stworzyć wrażenie pojedynczych włosów. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić, gdyż nie chcesz przytłoczyć zdjęcia i zepsuć go.

Możesz spróbować narysować kilka małych kępek włosów poniżej uszu, ponieważ dodadzą one włosom nieco więcej kształtu i sprawią, że będą wydawać się bardziej niechlujne/sklejone.

Odzież

Odpowiedni strój może pomóc mężczyźnie wyglądać najlepiej. Może również zapewnić ochronę przed żywiołami, np. deszczem i słońcem, a także przed materiałami ściernymi, bronią i chemikaliami, które mogą być szkodliwe dla niczego nie podejrzewającej ofiary. Ubranie jest również ważną częścią życia społecznego człowieka, reprezentując status, tożsamość i normy kulturowe.

Aby narysować właściwy strój, będziesz musiał zaczerpnąć trochę inspiracji ze zdjęć prawdziwych ludzi noszących rzeczywiste ubrania o odpowiednim rozmiarze i dopasowaniu. Pomocne jest również przestudiowanie wielu różnych stylów ubrań, aby dowiedzieć się, który najbardziej Ci odpowiada.

Istnieje wiele rodzajów ubrań, od formalnego stroju, poprzez sprzęt sportowy, aż po swobodny ubiór. Jednak najbardziej skomplikowanym strojem będzie prawdopodobnie pełny garnitur złożony z koszul i spodni. Może to być zniechęcające, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w rysowaniu męskiego stroju.

Najtrudniejszą częścią stroju jest prawdopodobnie płaszcz i to właśnie tutaj odrobina praktyki może przynieść duże korzyści. Najlepiej też, aby płaszcz był nieco szczuplejszy i bardziej opływowy niż reszta zestawu, aby nie zaczepiał się o ster podczas spaceru lub joggingu po mieście. Właściwa kurtka może podnieść wygląd z nudnego do modnego, i powinna być jednym z najważniejszych elementów kostiumu twojej postaci. Najważniejszym aspektem płaszcza jest przód, który powinien mieć wąski profil z jednym pionowym guzikiem w dół. Powinien być również przyzwoitej długości, aby można go było łatwo złożyć, by zmieścił się w kieszeni lub powiesić na wieszaku, nie pokazując zbyt wiele spodniej strony.

Podobne tematy