Jak narysować koalę

Jak narysować koalę

Koale są marsupialami występującymi w Australii i mają worek, w którym rozwijają się ich noworodki. Często są mylone z niedźwiedziami, ale nimi nie są.

Mają ostre pazury, które pozwalają im wspinać się na drzewa w celu poszukiwania pożywienia i odpoczynku. Są również zwierzętami nocnymi, więc śpią szesnaście godzin na dobę.

Głowa

Koale są marsupalami, które pochodzą z Australii. Znane są ze swojego uroczego wyglądu i zabawnych zwyczajów. Zwierzęta te od lat urzekają ludzi i są popularnym tematem do rysowania.

Na szczęście łatwo jest nauczyć się rysować głowę koali. Możesz użyć koła jako punktu wyjścia, a następnie dodać kilka linii, aby poprowadzić Cię przez resztę rysunku.

Zacznij od narysowania dużego koła na środku papieru. Upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, aby reprezentować głowę i nos koali.

Następnie wykonaj serię zakrzywionych linii w poprzek koła. Będziesz musiał narysować te zakrzywione linie, aby pomóc w późniejszym tworzeniu oczu, nosa i ust koali.

Gdy już skończysz z tymi liniami konstrukcyjnymi, nadszedł czas, aby wypełnić twarz koali. Następnie dodaj serię kółek na górze i na dole głowy, aby stworzyć uszy.

Musisz też dodać duży, kwadratowy podbródek pod nosem. Powinien on być nieco szerszy niż pozostałe policzki, aby nadać mu bardziej realistyczny wygląd.

Następnie narysuj małe kółko pomiędzy dwoma oczami, aby pomóc w ich prawidłowym ustawieniu. Na koniec dodaj kilka futrzanych zygzaków, aby nadać koali bardziej puszysty wygląd.

Kiedy już ukończysz rysunek koali, możesz go zabezpieczyć, nakładając lakier w sprayu. Dzięki temu dzieło będzie chronione przed promieniami słonecznymi i dłużej zachowa nowy wygląd. Możesz też oprawić go w ramkę, aby dodać mu realizmu.

Body

Koale to arborealne australijskie marsupiale, które mają gęste szare futro i żywią się liśćmi eukaliptusa. Są popularnym zwierzęciem domowym, ponieważ są świetnymi towarzyszami dla dzieci i mogą być łatwo rysowane przez początkujących artystów.

Aby rozpocząć rysowanie koali, zacznij od stworzenia dużego owalu dla głowy i mniejszego dla ciała. Następnie narysuj linię łączącą te dwa okręgi, jak pokazano w przykładzie.

Po zakończeniu rysowania głowy i ciała, możesz teraz przejść do rysowania uszu koali. Użyj zakrzywionych linii, aby uformować kształt uszu i dodaj kilka zygzaków wzdłuż dolnej części każdego z nich, aby dodać więcej szczegółów.

Uszy koali są dość duże, więc muszą być mniej więcej o połowę mniejsze od jej głowy. Mają też futrzane końcówki, więc możesz użyć krótkich, drobnych pociągnięć, by wycieniować zewnętrzne krawędzie uszu, oraz długich, poszarpanych linii, by imitować ich futro.

Aby uzupełnić uszy koali, dodaj mały kształt przypominający literę C, który łączy czubek głowy ze szczęką, oraz odrobinę futra po zewnętrznej stronie. Dzięki temu koala będzie wyglądał jakby miał twarz puszystego misia!

Krok 4: Dla ciała koali stwórz koło. Umieść go nieco na lewo od okręgu twarzy i nieco na prawo od środka.

Na koniec połącz owal twarzy z kolejnym małym kółkiem, które jest dolną częścią ciała, a następnie narysuj kolejną linię łączącą oba kółka wzdłuż grzbietu koali. Pomoże Ci to zachować ładne i gładkie ciało koali!

Dodawanie szczegółów do ciała koali to świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności. Możesz dodać kilka plamek koloru do futra koali i wypełnić jej uszy, nogi i stopy. Te szczegóły pomogą Ci stworzyć realistyczną koalę, którą Twoje dzieci pokochają!

Uszy

Koala to urocze, wspinające się po drzewach torbacze, które mają wiele rozpoznawalnych cech fizycznych, w tym duże czarne nosy, kudłate uszy i rozmyte włosy. Posiadają również torbę, w której zazwyczaj trzymają swoje młode.

Te urocze zwierzęta są bardzo popularnym tematem do rysowania i łatwo zrozumieć dlaczego. Są zabawne do rysowania i wyglądają świetnie na różnych materiałach papierowych.

Najpierw zaczniemy od naszkicowania głowy koali. Pamiętaj, aby podczas rysowania konturu używać lekkich pociągnięć, aby później łatwo usunąć wszelkie linie.

Następnie narysuj nierówny kształt koła, który będzie szerszy na dole. W ten sposób powstanie ciało koali, które jest połączone z głową nierównym łukiem w kształcie litery U.

Teraz, gdy głowa jest już narysowana, czas na pracę nad uszami koali. Ten krok wymaga nieco większej precyzji niż pozostałe, ponieważ zwierzęta te mają duże uszy.

Uszy koali powinny być zakrzywione i powinny wyglądać jak kształt litery “C”. Aby dodać nieco więcej szczegółów, naszkicuj kępki futra pod uszami.

Po skończeniu uszu przejdź do twarzy. Narysuj dwa pionowe owalne kształty dla oczu koali.

W tym kroku dodasz również małe kółko wewnątrz, aby utworzyć nos koali. Kiedy już to zrobisz, możesz dodać kilka dodatkowych szczegółów do nosa.

Powinieneś również dodać trochę cieniowania do nosa i oczu, aby wyglądały bardziej realistycznie. Ważne jest, aby to zrobić, ponieważ tworzy to poczucie głębi.

Teraz, gdy nauczyłeś się już, jak narysować uszy koali i inne ważne części jej ciała, czas pokolorować zwierzę! Dzięki temu będzie się ono wyróżniało na tle pozostałych prac. Dobrze jest wybrać ciemniejszy odcień szarości do cieniowania nosa, pazurów i wewnętrznej strony uszu.

Legs

Koale to arborealne marsupiale, które żyją w lasach eukaliptusowych i żywią się liśćmi drzew eukaliptusowych. Pochodzą z Australii i są uważane za gatunek zagrożony. Programy ochrony pracują nad przywróceniem ich siedlisk i ochroną koali przed polowaniem lub zabijaniem na wolności.

Aby narysować koalę, zacznij od narysowania owalnego kształtu dla głowy. Następnie narysuj duże koło na nos i parę mniejszych kółek na oczy. Narysuj również zakrzywioną linię podobną do litery C po obu stronach głowy jako wskazówki dla uszu.

Po ukończeniu głowy przejdź do korpusu. Na szczęście te zwierzęta nie są tak duże, jak wyglądają.

Zamiast tego ważą od 8 do 12 kilogramów i mają ciała gęsto upakowane z wbudowaną poduszką na twarde gałęzie. Nogi są bardzo krótkie, a podczas chodzenia niemal znikają pod ich ciałem.

Krok 4: Dodaj kilka linii konstrukcyjnych wewnątrz kształtów, które pomogą Ci później umieścić cechy. Ułatwi to uzyskanie prawidłowych proporcji ciała koali i pomoże Ci narysować bardziej realistyczną postać, gdy skończysz.

Nogi koali są bardzo ważne, ponieważ dają zwierzęciu stabilność podczas chodzenia i wspinania się. Służą również do utrzymywania równowagi podczas biegania i skakania. Ręce i stopy koali są wyjątkowe, z podwójnymi pazurami, które nie dotykają ziemi jak u innych ssaków.

Stopy

Koala jest ssakiem marsupialnym z dużymi uszami, które pomagają mu słyszeć i socjalizować się z innymi koalami. Występują w Australii, głównie w stanach Queensland, Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Południowa Australia.

Są roślinożercami arborealnymi, wspinają się na drzewa w poszukiwaniu pożywienia, schronienia i wody. Mają szorstkie opuszki na stopach i pazury na dłoniach, aby chwytać się gałęzi.

Ich futro jest grube i izolujące, jak płaszcz przeciwdeszczowy, aby chronić je przed wysokimi i niskimi temperaturami. Odpycha również wilgoć, gdy pada deszcz.

Koale mają ostre pazury, które umożliwiają im wspinanie się na gałęzie drzew i jedzenie z liści. Ich łapy mają pięć cyfr, dwa przeciwstawne kciuki na przednich łapach i trzy palce na tylnych łapach.

Podczas wspinaczki koale zostawiają charakterystyczne zadrapania w korze gładko korowanych drzew gumowych i żyłkowanych. Rysy te pozostają do czasu corocznego zrzucenia kory, co pozwala stwierdzić, jak często korzystają z tego konkretnego drzewa.

Po urodzeniu dziecko koala (zwane joey) wpełza do torby matki i pozostaje tam przez 35 dni. W tym czasie jest odstawiane od piersi na papkę z liści eukaliptusa, którą matka wyciąga bezpośrednio z odbytu. Następnie joey wyczołguje się z woreczka, aby rozpocząć samodzielne życie.

Koale żyją w lasach eukaliptusowych i zadrzewieniach w południowo-wschodniej i wschodniej Australii w stanach Queensland, Nowa Południowa Walia, południowa Tasmania i Victoria. Są nocne i śpią w najbardziej zacienionych częściach drzew, z wyjątkiem okresu godowego, kiedy są najbardziej aktywne w nocy.

Podobne tematy