Jak narysować kwiat

Jak narysować kwiat

Jeśli chodzi o rysowanie kwiatów, istnieje kilka podstawowych kroków, które musisz wykonać. Jeśli je opanujesz, będziesz w stanie narysować dowolny kwiat!

Jeśli jesteś początkujący w rysowaniu, zacznij od prostego koła i od tego momentu buduj płatki. To da Ci mocną podstawę do przyszłych rysunków kwiatów.

Podstawowe kształty

Rysowanie kwiatów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza gdy zaczniesz od prostych kształtów. Nawet najbardziej skomplikowane kwiaty mogą być opracowane z tych podstawowych kształtów.

Najpierw wybierz kwiat, który chcesz narysować i przestudiuj go dokładnie, szukając ogólnego kształtu kwiatu. To pomoże Ci uprościć kwiat do podstawowego kształtu, który możesz lekko naszkicować, nie martwiąc się o nakładające się linie.

Gdy masz już wstępny zarys ogólnego kształtu, zacznij rysować poszczególne płatki kwiatu. Możesz użyć lekkiego ołówka do narysowania tych kształtów płatków, a następnie wymazać je, gdy skończysz rysunek.

Możesz również dodać cieniowanie do tych kształtów płatków, abyś mógł zobaczyć kolor pod nimi. To znacznie ułatwi rysowanie tych płatków i pozwoli Ci stworzyć bardziej realistyczny wygląd kwiatu.

Wreszcie, gdy skończysz rysowanie płatków kwiatu, możesz zacząć szkicować łodygę i liście. Możesz również dodać kolor do tych elementów, jeśli masz pod ręką farby akwarelowe.

Najważniejszą częścią budowy kwiatu jest jego środek. Możesz go łatwo narysować używając prostego owalnego kształtu z okręgiem otaczającym środek. Następnie możesz dodać zakrzywione linie wokół zewnętrznych krawędzi kwiatu, aby stworzyć łodygę.

Innym rodzajem struktury kwiatowej jest kłos, który może być bardzo wysoki i śmiały. Może to być skuteczny sposób na dodanie wysokości do ogrodu, jak również punkt centralny dla oka. Przykładami tego typu kwiatów są m.in. czerwonokrzew (Kniphofia), płonąca gwiazda (Liatris) i rosyjska szałwia (Perovskia).

Struktura kwiatu jest o wiele bardziej skomplikowana niż można by się spodziewać, dlatego ważne jest, aby nie spieszyć się z rysowaniem tych struktur. Kiedy już dobrze zrozumiesz jak one działają, możesz zacząć rozwijać swój własny, unikalny styl dla tych kształtów kwiatów.

Płatki

Płatki są jedną z najważniejszych części kwiatu i nie brakuje ich odmian w zależności od rośliny. Służą do przyciągania zapylaczy i ochrony organów rozrodczych kwiatu, a także występują w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Są świetnym miejscem do rozpoczęcia praktyki rysowania kwiatów, zwłaszcza jeśli czujesz się nieco zagubiony w reszcie procesu. Same w sobie są w pełni inspirujące, a ponadto stanowią wyzwanie do pracy nad umiejętnościami rysowania, takimi jak symetria i perspektywa.

Na początek znajdź kwiat w swoim ogrodzie lub wybierz płatek ze zdjęcia w internecie. Będzie to punkt odniesienia dla Twojego rysunku, więc nie spiesz się i zauważ, jak wygląda każdy płatek i jak jest zakrzywiony.

Na przykład, czy zakrzywia się gładko i stabilnie, czy marszczy się jak zgnieciona bibułka? Czy jest to pojedynczy, solidny płatek, czy wiele płatków, które są ułożone jeden na drugim?

Kiedy już znajdziesz płatek, który wzbudza Twoje zainteresowanie, naszkicuj go lekko. Możesz później wymazać swoje linie, jeśli chcesz je zmienić.

Następnie narysuj okrąg jako środek kwiatu i naszkicuj owal dla każdego płatka. Będą one zachodzić na siebie, więc możesz zobaczyć, jak płatki opierają się na sobie.

Na koniec narysuj zakrzywione linie, aby pokazać łodygę i liście. Ten krok sprawi, że Twój kwiat będzie wyglądał bardziej realistycznie.

Najlepiej użyć do tego kroku miękkiego ołówka, dzięki czemu będziesz mógł łatwo dodać szczegóły i detale, takie jak zagniecenia czy fałdy, bez obawy, że linie będą zbyt twarde. Jeśli rysujesz bardziej szczegółowy kwiat, możesz potrzebować do tego kroku twardszego ołówka.

Podczas rysowania kwiatu ważne jest, aby pamiętać, że każda część ma swój własny cel i funkcję w ramach ogólnego kształtu kwiatu. Pamiętanie o tym pomoże Ci rozpocząć pracę i utrzymać projekt na właściwym torze.

Łodyga

Łodyga jest częścią rośliny, z której pochodzą pąki, liście i korzenie powietrzne. W niej też roślina magazynuje pożywienie dla swojego wzrostu.

Podstawowy kształt łodygi kwiatu to okrąg z serią zakrzywionych linii, które łączą się ze środkiem. Zacznij od narysowania prostego jasnego okręgu, który będzie służył jako przewodnik, a następnie narysuj małe krzywe, które go otaczają. To pomoże Ci narysować płatki i stworzyć bardziej realistyczny i naturalnie wyglądający kwiat.

Gdy już opanujesz podstawy rysowania kwiatów, czas przejść do bardziej zaawansowanych kształtów i technik. Używając ołówka lub długopisu, zacznij ćwiczyć swoje nowe umiejętności.

Gdy zaczniesz uczyć się rysować róże, ważne jest, aby skupić się na mniejszych szczegółach, które sprawią, że Twoja praca będzie bardziej realistyczna i piękna. Lee radzi, by na tym etapie nie skupiać się na perfekcyjnym odwzorowaniu linii, ale raczej skupić się na fałdach i zagięciach w obrębie płatków lub wzniesieniach i dolinach wokół krawędzi liści.

Jeśli masz długopis, użyj go do obrysowania swojej pracy serią lekkich linii, które pomogą Ci zbudować teksturę i ton. Tworzenie tekstury w Twojej pracy doda więcej szczegółów do Twoich kwiatów, dzięki czemu wydadzą się bardziej żywe i pełne kolorów.

Następnie przećwicz zróżnicowanie długości linii, aby zróżnicować ich fakturę. Możesz również spróbować zmienić kąt nachylenia linii.

Po przećwiczeniu różnych tekstur, czas przejść do ostatniego etapu rysowania róży z łodygą. Pomoże Ci to osiągnąć gładkie i szczegółowe wykończenie, które po ukończeniu będzie wyglądać oszałamiająco!

Kiedy już narysujesz płatki i łodygę, nadszedł czas, aby wypełnić swoją pracę kolorami. Dobrze jest wybrać kilka kolorów, które będą ze sobą dobrze współgrać, a następnie nanieść je na płatki i łodygę kwiatu. Dzięki temu uzyskasz bardziej kompletny i szczegółowy rysunek, z kolorami, które dobrze się przenikają i łączą ze sobą.

Liście

Liście są jedną z najważniejszych części rośliny. Stanowią główne miejsce fotosyntezy i odgrywają wiele innych istotnych ról w życiu roślin, takich jak magazynowanie żywności, wody i obrona.

Kształt i układ liści różnią się znacznie w zależności od gatunku i rodziny roślin. Zazwyczaj liście są szerokie i cienkie (grzbietowo spłaszczone) i maksymalizują powierzchnię, która może być bezpośrednio wystawiona na działanie światła. Liście są również ułożone tak, aby zminimalizować ich zacienienie względem siebie i łodygi.

Są one ukształtowane tak, by zmaksymalizować ilość wody, tlenu i dwutlenku węgla, które mogą być transportowane przez maleńkie otwory na ich powierzchni, zwane stomatami. Stomaty mogą się otwierać lub zamykać w odpowiedzi na zmiany temperatury, wilgotności i oświetlenia.

Większość liści składa się z blaszki, która jest przymocowana do łodygi zwanej ogonkiem. U niektórych roślin ogonki są smukłe, a u innych znacznie dłuższe. U niektórych roślin ogonek stanowi część środkowej listwy.

Oprócz blaszki, przez liść biegną żyłki, które transportują wodę, minerały i składniki odżywcze. Żyły są zwykle równoległe i biegną w sposób symetryczny przez całą blaszkę liściową.

Liść jest kluczowym elementem układu pędowego roślin naczyniowych i jest niezbędny do fotosyntezy i transpiracji. Liść zawiera wyspecjalizowaną tkankę fotosyntetyczną zwaną mezofilem palisadowym.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje liści: proste i złożone. Liść prosty składa się z jednej blaszki i nie tworzy wyraźnych listków, natomiast liść złożony ma kilka blaszek, które zostały podzielone od środkowego żebra na wyraźne listki.

Niektóre rośliny mają bardzo unikalne struktury liści, takie jak pierzasty liść Amorphophallus konjac, który rozwija pojedynczy liść złożony każdego roku i liście Raphia regalis, który charakteryzuje się jednym 28-metrowym liściem, który może mieć do 91 stóp długości. Niektóre rośliny sukulenty, takie jak kserofit Crassulaceae, mają grube, soczyste liście, które przechowują wodę w dużych wakuolach wypełnionych hydrofilnym koloidem, aby oprzeć się wysuszeniu.

Podobne tematy