Jak narysować szczeniaka w 8 prostych krokach

Jak narysować szczeniaka w 8 prostych krokach

Szczeniaki są urocze i nieodparte, a wiele osób chce je narysować. Więc jeśli jesteś fanem szczeniaków lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z rysunkiem, oto jak narysować szczeniaka w 8 prostych krokach!

Najpierw narysuj duże koło na głowę szczeniaka. Następnie narysuj lekko zakrzywiony w górę kształt makaronu dla ciała.

Głowa

Głowa jest najważniejszą częścią każdego zwierzęcia. Decyduje o kształcie twarzy, tułowia i nóg. Często nauka rysowania głowy szczeniaka jest pierwszym krokiem dla początkujących i jest to dobry sposób na zdobycie zaufania do rysowania w ogóle.

Na początek musisz narysować koło dla głowy. Będzie on służył jako przewodnik dla reszty ciała psa.

Następnie narysuj owalny kształt, który zachodzi na górną część narysowanego przed chwilą koła. Będzie on służył jako przewodnik dla innych części ciała, takich jak nogi i łapy.

Gdy masz już podstawowy zarys głowy szczeniaka, zacznij rysować brwi po lewej stronie głowy. Zwróć uwagę na umiejscowienie brwi w stosunku do innych cech, co widać na rysunku 2.

Teraz naszkicuj nos i pysk psa. Możesz do tego użyć grubych, zachodzących na siebie fałd.

Możesz też narysować płaską linię na górze koła. Stamtąd narysuj serię ukośnych linii w dół każdego boku. Z końców tych ukośnych linii, narysuj linie łączące w dół, aby spotkać się z owalem, który właśnie narysowałeś.

Powtórz ten proces dla prawego oka i tylnego ucha. Linie te powinny być narysowane lekko, aby nadać rysunkowi bardziej naturalny wygląd.

Po zakończeniu rysunku możesz zacząć cieniować futro, aby nadać mu bardziej realistyczny wygląd. Używając miękkich, lekkich pociągnięć, wycieniuj miejsca, w których chciałbyś, aby futro było ciemniejsze.

Dzięki temu szczeniak będzie wyglądał bardziej jak prawdziwy pies. Możesz również użyć innego kolorowego pisaka, aby dodać szczegóły. W ten sposób podkreślisz również kształt łap i uszu psa.

Body

Szczeniaki to rodzaj psowatych, a ich rozmiary wahają się od maleńkich chihuahuas do olbrzymich wielkich Danów. Są one obecne od tysięcy lat i nadal są używane jako towarzysze, opiekunowie, pasterze i nosiciele ładunku.

Rysowanie ciała szczeniaka może być nieco kłopotliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o proporcje. Najlepiej zacząć od szkicu ołówkiem, a następnie z czasem go dopracować, aż uzyskasz dokładne odwzorowanie kształtu ciała psa.

Najpierw narysuj koło jako wskazówkę dla głowy szczeniaka. Pozwoli Ci to zobaczyć, ile miejsca potrzeba na resztę ciała psa i nie będzie zbyt trudno wymazać niepotrzebne linie, jeśli na tym etapie nie będą wyglądać dobrze.

Następnie narysuj dwie przecinające się zakrzywione linie wewnątrz głowy jako linie orientacyjne dla rysów twarzy szczeniaka w późniejszym czasie. Przydadzą się one, gdy zaczniesz rysować nos, uszy i oczy szczeniaka.

Możesz również naszkicować zakrzywioną linię poniżej nosa szczeniaka, aby stworzyć jego usta, a pod tą linią narysować mały język zwisający z ust. Następnie za pomocą przypadkowych, miękkich, małych pociągnięć dodaj futro do ciała i twarzy szczeniaka, aby uzyskać bardziej realistyczny wygląd.

Gdy masz już dobrą bazę naszkicowanych linii, czas zacząć cieniować psa. Jest to zabawna część procesu rysowania, która może być bardzo satysfakcjonująca!

Rysując ciało psa, należy pamiętać, że psy są często bardzo wysokie. Dzieje się tak dlatego, że mają stosunkowo sztywne ciało, co pomaga im utrzymać postawę podczas stania.

Nogi

Nogi szczeniaka stanowią ważną część jego ogólnego wyglądu. Te urocze stworzenia są pełne energii i chcą poznawać wszystko, co zobaczą. Potrzebują również dużo ruchu i socjalizacji.

Zdrowy pies rośnie w tempie około 1,5 cala na miesiąc, aż osiągnie swój dorosły rozmiar. Jest to krytyczny czas dla rozwoju kości długich szczenięcia, które tworzą się jako rusztowanie z białka i chrząstki.

Praca szkieletu jest miękka i ugina się pod naciskiem, powodując, że noga wygląda nierówno lub “bow-legged”. Stan ten nazywany jest deformacją wzrostową przedramienia.

Może być spowodowany przez różne rzeczy, w tym wypadki i genetykę. Jednak nieleczona może powodować ból i kulawiznę w tylnych kończynach psa.

Możesz pomóc zapobiec temu zjawisku, karmiąc szczeniaka dobrze zbilansowaną dietą, która zawiera witaminy i minerały potrzebne do stworzenia solidnej kości. Te składniki odżywcze obejmują witaminę C, witaminę D i fosfor.

Kiedy szczenię rośnie, musi wchłonąć duże ilości wapnia i fosforu. Jest to niezbędne do rozwoju mocnych kości i zębów.

Dlatego dieta szczeniaka musi być bogata w te składniki. Musi być również wysoka w witaminę C i D.

Jeśli w diecie szczeniaka brakuje tych składników, nie będzie on w stanie zwapnić swoich kości na czas. Może to skutkować tworzeniem się miękkich kości, czyli “miękkich kości”.

Jeśli tylne nogi Twojego szczeniaka nagle ustępują i zaczynają się krzyżować, jest to oznaka poważnego problemu medycznego. Jeśli tak się stanie, musisz od razu zabrać psa do weterynarza. Może to być wczesny objaw mielopatii zwyrodnieniowej, która może spowodować stopniową utratę siły i kontroli nad nogami.

Nos

Nos szczeniaka jest istotną częścią jego twarzy. Pomaga mu znaleźć drogę do domu, a także wąchać i widzieć.

Dla początkujących, zaczynając od prostych kształtów, takich jak linie i koła, to świetny sposób, aby nauczyć się rysować nos psa. Ten krok może być nieco podstępny, więc upewnij się, że używasz lekkich, szkicowych pociągnięć i wymazuj w razie potrzeby.

Zacznij od narysowania małego koła na środku papieru. Następnie narysuj pionową linię przecinającą się nad nim i bezpośrednio pod nim. Będzie ona służyć jako linia orientacyjna dla oczu i innych rysów twarzy Twojego psa.

Następnie narysuj owal, który rozciąga się do dolnej krawędzi linii pionowej. Od tego miejsca narysuj dwa zaokrąglone kształty, które reprezentują nozdrza.

To pomoże Ci stworzyć bardziej naturalny i symetryczny kształt nosa Twojego psa. Nie musisz jednak dążyć do idealnej symetrii; upewnij się jedynie, że Twoje linie są symetryczne i spotykają się na dole owalu.

Dodanie kilku słabych linii, które sugerują fałdy skóry i fałdy futra, doda realizmu twarzy Twojego psa. Możesz również cieniować te znaki za pomocą kreskowania i kreskowania krzyżowego.

Aby uzupełnić swój szkic, możesz także dorysować kilka wąsów po bokach głowy psa. To nada mu uroczy wygląd i sprawi, że będzie bardziej przypominał prawdziwego szczeniaka.

Niezależnie od tego, czy rysujesz pudla czy corgi, twarz szczeniaka jest niesamowicie słodka i urocza! Możesz uczynić twarz swojego psa jeszcze bardziej uroczą, szkicując długi, opadający język zwisający z pyska.

Oczy

Szczenięta rodzą się bez zdolności widzenia i słyszenia, a otwarcie oczu zajmuje im od dziesięciu dni do dwóch tygodni. W tym czasie szczenięta są zdane na wzrok i węch matki, aby poruszać się po otaczającym je świecie.

Większość szczeniąt otwiera oczy, gdy mają około 9 do 12 tygodni, ale niektóre, takie jak Cocker Spaniele i Fox Terriery, będą miały oczy otwarte wcześniej. Jest to spowodowane tym, że wzrok szczeniąt wciąż się rozwija, a dojrzewanie koloru oczu trwa kilka tygodni.

Kolor oczu szczeniąt zależy od ich rasy, a także od pory roku, w której się urodziły. Szczenięta urodzone w zimie będą miały ciemniejsze brązowe oczy niż te, które urodziły się na przykład w lecie.

Niektóre psy rodzą się z niebieskawymi oczami, które są wynikiem niepełnego rozwoju pigmentu melaniny w tęczówkach. Jednak kolor ten zazwyczaj zanika do innego odcienia koloru w miarę rozwoju tęczówek psa.

Jednym z najbardziej uderzających kolorów na świecie jest głęboki niebieski. Można go znaleźć u niektórych ras, takich jak Siberian Husky, i jest to bardzo rzadki kolor, który pozostanie trwały u większości dorosłych psów.

Innym ciekawym kolorem w świecie psów jest bursztyn, który można znaleźć u wielu różnych ras psów, w tym owczarków australijskich i Husky. Niektóre z tych ras psów mają nawet wzór zwany merle, który może sprawić, że ich oczy będą miały bursztynowy kolor.

Oprócz kolorów wymienionych powyżej, oczy psa mogą być czarne, brązowe, szare lub białe. Czasami oczy dorosłego psa mogą zmienić kolor z powodu podstawowych problemów zdrowotnych, więc ważne jest, aby zabrać swojego szczeniaka do weterynarza, jeśli zauważysz, że ich oczy zmieniają kolor.

Podobne tematy