Jak rysować gitarę elektryczną

Jak rysować gitarę elektryczną

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym artystą, istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby narysować gitarę elektryczną. Te kroki pomogą Ci stworzyć realistycznie wyglądający model, na którym będziesz mógł cieszyć się grą. Możesz dodać szczegóły do pokręteł tunera i linii fret na szyjce. Możesz również narysować pasek whammy i skrzydełka.

Tworzenie iluzji 3D

Tworzenie iluzji 3D podczas rysowania gitary elektrycznej nie jest wcale takie trudne. Sztuką jest wiedzieć, kiedy i gdzie to zrobić. Jedną z najlepszych metod jest użycie znaczników pozycji, które pomogą Ci zwizualizować fretki, a następnie modyfikować punkty zaczepienia indywidualnie, aby uzyskać pożądany efekt. Jest to skuteczna i oszczędzająca czas technika, która pomoże Ci stworzyć niesamowitą gitarę elektryczną.

Najlepszym rozwiązaniem jest kształt zaokrąglonego prostokąta. Może być trudno go znaleźć, ale do wczytania odpowiedniego zaznaczenia można użyć narzędzia prostokątnego Marquee (M). Warto również skorzystać z opcji Obrys i Odejmij od obszaru kształtu (-). To dobry sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości iluzji 3D.

Aby stworzyć trójwymiarową iluzję podczas rysowania gitarzysty elektrycznego, musisz wziąć pod uwagę kilka innych elementów. Na przykład, będziesz chciał zaopatrzyć się w ładny pędzel, a następnie użyć narzędzia Pędzel (B), aby namalować ładny odcień brązu, który pomoże rozwinąć iluzję 3D. Dobrym pomysłem jest również uzyskanie odpowiedniej nieprzezroczystości warstwy. Jeśli tego nie zrobisz, iluzja 3D może zostać zatrzymana.

Oprócz powyższych sugestii rozważ użycie narzędzia Rectangle (R) do utworzenia sześciu wąskich prostokątów. To dobry moment, by wspomnieć, że przed powrotem do Photoshopa trzeba będzie zapisać plik.

Malowanie linii progów na szyjce

Używanie markerów do zaznaczania linii progów na szyjce gitary elektrycznej nie jest najlepszym pomysłem. Markery te zanieczyszczą szyjkę klonem, a nawet mogą ją zabarwić. Lepiej użyć taśmy maskującej low-tac, która jest specjalnie zaprojektowana do ochrony delikatnych powierzchni podczas prac malarskich. Ten rodzaj taśmy ma szerokość 8mm i jest testowany na delikatnych powierzchniach papierowych.

Możesz użyć kątomierza, aby zaznaczyć kąt zwężenia szyjki. Powinno to pasować do obu stron szyjki. Jeśli nie masz kątomierza, możesz użyć ołówka do zaznaczenia kąta.

Następnie użyj poziomicy, aby przeszlifować fretki. Frezy muszą być wygięte nieco bardziej niż podstrunnica. Możesz również użyć pilnika diamentowego, aby fretki były jak najbardziej płaskie. Dzięki temu gitara będzie bardziej komfortowa w grze.

Po szlifowaniu, możesz następnie wypolerować powierzchnię podstrunnicy za pomocą wełny stalowej 0000. Pomoże to wygładzić podstrunnice i sprawi, że będą grały płynniej.

Powinieneś również wyczyścić podstrunnicę i usunąć wszelki metalowy pył. Pył może uszkodzić wykończenie gitary i sprawić, że będzie ona niewygodna do gry. Możesz również użyć ręcznego odkurzacza, aby usunąć kurz. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz kupić narzędzia przeznaczone specjalnie do gitar. Można je znaleźć w sklepach z artykułami gitarowymi lub w Internecie.

Dodawanie szczegółów do tarcz tunera

Dodawanie szczegółów do tarcz tunera w gitarze elektrycznej nie ogranicza się do tarcz miłośnika gitary. Możesz dodać odrobinę klasy do wyglądu swojego instrumentu, podkreślając jego cechy za pomocą odrobiny farby. Możesz pomalować główny róg korpusu gitary, selektor pickupów i pasek whammy, aby wymienić tylko kilka. Możesz również dodać kilka dodatkowych elementów do mieszanki, jak delikatny cień wokół tunerów i kilka małych wypustek na głównym korpusie.

W skrócie, tuner gitarowy to mechanizm, który kontroluje napięcie Twoich strun. Urządzenie jest przymocowane do szyjki Twojej gitary i odpowiada za podnoszenie lub obniżanie napięcia Twoich strun. Możesz również użyć tunera do zmiany częstotliwości dźwięku wytwarzanego przez przetworniki Twojej gitary.

Górna część tuby gitary powinna otrzymać warstwę ciemnoszarej farby. Najlepsze w tej farbie jest to, że możesz nią pomalować również śruby na pickguardzie. Jeśli masz czas, możesz również pomalować przód i tył gitary. Możesz nawet dodać trochę głębi do swojego dzieła sztuki, cieniując krawędzie dolnej krawędzi gitary ciemnoszarą lub czarną farbą.

Szyjka gitary ma kilka ciekawych elementów, w tym nakrętkę, która jest przymocowana w miejscu, gdzie główka spotyka się z podstrunnicą. Nakrętki mają wiele zalet, od pomocy w utrzymaniu strun w osi do odgrywania roli w produkcji tonów.

Tworzenie miękkiego odbicia pręta Whammy na korpusie

Tworzenie miękkiego odbicia pręta Whammy na korpusie gitary elektrycznej wymaga trochę cierpliwości i pewnej ręki. Do miękkiego cieniowania krawędzi whammy baru można użyć pędzla do blendowania. Dodatkowo czarną farbą należy pokolorować gniazdo wyjściowe i tunery na główce gitary. Róg korpusu głównego również powinien być pomalowany czarną farbą.

Można również pokolorować płaskie powierzchnie siodełek jasnoszarą farbą. Możesz również pokolorować czarną farbą kropki oznaczające pozycję na szyjce.

Po nałożeniu farb na gitarę, powinieneś narysować mniejsze okręgi wokół krawędzi główki gitary. Okręgi te posłużą do wypełnienia szczegółów gitary. Następnie należy użyć delikatnego pędzelka do detali, aby narysować 21 cienkich linii. Linie te będą oddzielać poszczególne nuty na gitarze.

Powinieneś także narysować drugi przycisk paska na lewym rogu ilustracji gitary. Powinieneś także narysować małe kółko na dolnym przycisku paska.

Do malowania linii podstrunnic można użyć pędzelka do drobnych detali. Farba powinna być nakładana wyraźnymi pociągnięciami pędzla. Po ukończeniu detali gitary możesz teraz pokolorować tunery na główce gitary.

Na koniec możesz nałożyć ciemnoszarą farbę na pionowe krawędzie siodełek. Możesz też użyć ciemnooliwkowego koloru do wycieniowania krawędzi prętów whammy.

Rysowanie małego obiektu w centrum korpusu

Używając narzędzia Rectangle (Prostokąt), utwórz sześć wąskich prostokątów. Jeśli chodzi o kolory, to jasny palisander załatwiłby sprawę. Krycie powinno wynosić około 10%. Jeśli chodzi o warstwy, maska przycinająca jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o pędzle, to najlepiej użyć dużego, miękkiego pędzla. Najlepsze w tym ćwiczeniu jest to, że będziesz miał gotowy szablon, do którego będziesz mógł się odwołać, gdy będziesz gotowy do rock and rolla.

Jakie są najlepsze praktyki tworzenia świetnie wyglądającej gitary elektrycznej? Oprócz porządnego pędzla, będziesz potrzebował dobrego koloru bazowego. Jeśli chodzi o style warstw, będziesz miał kilka opcji do wyboru. Warto też poeksperymentować z efektami warstw. Jedną sztuczką, o której należy pamiętać, jest upewnienie się, że trzymasz pokrywę na pędzlu lub pędzelku, aby nie trzeba było rozmazać wyników. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz z bardziej ręcznym podejściem. Alternatywnie możesz utworzyć wirtualną warstwę i przeciągnąć do niej pędzel. Nie jest to zły pomysł, ponieważ przeciąganie pędzla na płótno lub papier może być uciążliwe. Posiadanie odpowiedniego narzędzia do pracy pomoże Ci wykonać zadanie w krótszym czasie. Będziesz mógł również łatwiej dostosować schemat kolorów.

Dla uproszczenia, należy również rozważyć pominięcie rzeczywistego pędzla całkowicie i zdecydować się na bardziej zautomatyzowane podejście.

Rysowanie gitary ze skrzydłami

Przykładanie pióra do papieru i robienie śladów to jedno, ale prezentowanie swojej kreatywności w formie arcydzieła to zupełnie inna sprawa. Na szczęście nie musisz być cudownym dzieckiem, aby opanować sztukę rysowania. Potrzebujesz tylko kilku podstawowych narzędzi, aby wykonać zadanie. Ten artykuł omawia podstawy w formie tutorialu krok po kroku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w doskonaleniu Twojego rzemiosła. Możesz również sprawdzić nasz przewodnik po rysowaniu gitary. Te wskazówki pomogą Ci osiągnąć gładkie wykończenie w krótkim czasie. Ten przewodnik jest zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Jest to świetny sposób, aby doskonalić swoje umiejętności artystyczne i napinać swoje twórcze mięśnie. Czy próbujesz zaimponować randce lub zaimponować dzieciom w grupie zabawowej, ten przewodnik pozwoli Ci wykonać zadanie w krótkim czasie. Możesz nawet użyć tego przewodnika jako szablonu dla swojego kolejnego dzieła sztuki na zamówienie.

Będziesz również potrzebował ołówka, papieru artystycznego i ołówka fuzyjnego. Możesz chcieć mieć kilka dodatków pod ręką, w tym linijkę i czarny sharpie. Nie chcesz zrujnować swojego arcydzieła niechlujną próbą rozmazania. Jeśli masz ograniczony budżet, zawsze możesz kupić tani papier na eBayu lub Etsy.

Jak w przypadku wszystkich projektów artystycznych, pamiętaj o przeczytaniu drobnego druku. Posiadanie szkicu i linijki w ręku będzie bardzo pomocne.

Podobne tematy