Jak narysować kocie uszy

Jak narysować kocie uszy

Posiadanie pięknych kocich uszu to zdecydowanie świetny wygląd i świetny sposób na wyrażenie swojej osobowości. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić z uszami kota, aby stworzyć wspaniały wygląd. Ten artykuł da ci kilka wskazówek, aby twój kot wyglądał niesamowicie.

Uszy zwierząt są najprostszą częścią ciała zwierzęcia

Niezależnie od tego, czy rysujesz psa, kota czy inne zwierzę, kształty uszu mogą być cechą definiującą. Kreskówkowe ucho może wydawać się małym szczegółem, ale może mieć dużą siłę i nadać zwierzęciu niepowtarzalny wygląd. Łatwo jest uciec od prostego kształtu kocich uszu, ale realistyczne koty wymagają więcej szczegółów.

Uszy zwierząt występują w wielu kształtach i rozmiarach. Ucho może się różnić w zależności od rasy, a kształt będzie się różnił w zależności od siedliska zwierzęcia. Niektóre zwierzęta mają klapnięte uszy, podczas gdy inne mają uszy, które są bardzo duże i okrągłe. Może to również zależeć od wykorzystania ucha przez zwierzę. Na przykład nietoperze polegają na słuchu, aby nawigować w ciemności. W przeciwieństwie do tego, serwale używają uszu, aby usłyszeć podziemne perkotanie myszy. Inne zwierzęta, takie jak jelenie, mają proste uszy z zaokrąglonym czubkiem. Inne zwierzęta, jak wilki, mają uszy z futrem wewnątrz, podobne do ludzkiego ucha.

Uszy zwierząt można znaleźć w książkach lub w prawdziwym życiu. Jeśli masz szczęście zobaczyć zwierzę na wolności, możesz mieć dobre pojęcie o kształcie i wielkości ich uszu. Najłatwiejszym sposobem na poznanie kształtu ucha zwierzęcia jest obserwacja jego kanału słuchowego. Jeśli badasz zwierzę, możesz poznać kształt jego ucha poprzez objęcie go dłonią. Może to zmienić głośność i kierunek dźwięku w uchu. Kształt i pozycja ucha mogą być również badane w celu określenia, gdzie i jak zwierzę używa ucha.

Uszy zwierząt występują w wielu różnych kształtach, ale jeśli chcesz narysować ucho, które wygląda realistycznie, spróbuj metody C-Y. Ta prosta metoda wykorzystuje dużą literę C do przedstawienia zewnętrznej krawędzi ucha oraz małą literę C w środku dla płatka ucha. Jeśli chcesz dodać głębi uchu, możesz narysować dodatkowe linie reprezentujące kanał słuchowy.

Uszy zwierząt są w stanie poruszać się niezależnie od siebie

W zależności od zwierzęcia, te struktury w kształcie ucha mogą pełnić różne funkcje. Zwierzęta wykorzystują echo do mierzenia odległości, a niektóre używają swoich uszu do wykrywania nastroju. Inne, takie jak serwal, używają swoich uszu, aby usłyszeć wędrówkę podziemnych myszy. Koty mają zaskakująco silne uszy, a do ich poruszania mają ponad trzydzieści mięśni. W zależności od zwierzęcia, mogą obracać swoje uszy nawet o 180 stopni. Kocie uszy, które znamy i kochamy, mają zakres słyszalności od 45 do 64 000 Hz.

Najbardziej imponujące ze wszystkich jest jednak to, że zwierzęta mają uszy, które poruszają się niezależnie od siebie. Jest to najczęstsza konfiguracja, a także najbardziej użyteczna. Powodem jest to, że uszy te służą do słyszenia dźwięków, które są zbyt wysokie lub zbyt niskie dla człowieka. Po obu stronach głowy widoczna jest małżowina uszna, czyli trąbka słuchowa, która odpowiada za kierowanie fal dźwiękowych do kanału słuchowego. W uchu środkowym znajduje się również błona tympanonowa.

Oczywiście nie dziwi fakt, że zwierzę, które ma najlepszą budowę ucha, jest również tym, które potrafi usłyszeć najwięcej dźwięków. Dlatego wiele osób interesuje się projektowaniem aparatów słuchowych, które naśladują uszy zwierząt.

Uszy zwierząt to okna do duszy

Posiadanie błyszczącej, nowej pary uszu nie musi oznaczać, że usłyszysz bicie swojego serca. Niektóre sowy mają niebieskie gałki oczne, które można zobaczyć przez otwory w uszach. Dobrą wiadomością jest to, że możesz śledzić ich wzorce migracji za pomocą wspomnianego projektu. Poza tym, można mieć worki pod oczami.

Sowa w kształcie gałki ocznej może być maskotką królestwa zwierząt, ale to temat na inny raz. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz zobaczyć ją na żywo. Najlepszym czasem na zobaczenie jednej jest wczesny ranek. Niektórzy miłośnicy ptaków biorą nawet udział w corocznych zawodach w polowaniu na sowy.

Podobne tematy