Jak narysować sowę

Jak narysować sowę

Sowy są zabawne, aby narysować, ponieważ są słodkie i wiązki z osobowością. Są również łatwe do dekoracji z jasnych kolorów i wzorów.

Ten tutorial pokaże Ci jak krok po kroku narysować sowę od przodu. Poznasz podstawowe kształty rysunkowe i proporcje głowy, ciała i skrzydeł sowy.

Ciało

Jeśli chcesz narysować naprawdę uroczą sowę, ciało ptaka jest jedną z najważniejszych rzeczy do narysowania w pierwszej kolejności. Dzięki temu rysunek zyska bardziej realistyczny wygląd.

Używając owalu, obrysuj ciało sowy, a następnie dodaj kilka linii wzdłuż jego krawędzi. Zewnętrzne linie będą ciemniejsze i bardziej miękkie, podczas gdy wewnętrzne będą jaśniejsze i cieńsze.

Następnie narysuj kolejny, nieco mniejszy owal tuż nad poprzednim, aby stworzyć głowę sowy. Dobrze jest nałożyć te owale na siebie, ponieważ później je wymażesz, ale staraj się nie zostawiać między nimi żadnych przerw.

Gdy głowa jest już gotowa, możesz narysować oczy i dziób. Użyj dużych kółek dla oczu i czarnych kropek (z podkreśleniami!) dla źrenic w ich środku.

Dziób sowy jest również prosty do narysowania, ale potrzebujesz trochę praktyki. Dziób zaczyna się na szczycie głowy sowy i schodzi w dół, aż do dolnej części jej twarzy.

Aby pokazać pióra na piersi i skrzydłach sowy, musisz zasugerować trochę tekstury. Można to osiągnąć poprzez dodanie krótkich linii, które mają kształt litery “U” lub “V”.

Pomoże to pokazać puszystość piór, a także doda bardziej realistycznego wrażenia do ogólnego wyglądu sowy. Możesz również dodać kilka małych, spiczastych, kanciastych kształtów pod piórami na dziób.

Na koniec możesz obrysować nogi i stopy sowy zgodnie z rysunkiem. Obrys nóg jest nieco trudniejszy, ponieważ musi przybrać bardziej pierzasty wygląd. Możesz to osiągnąć, rysując po prostu krótkie linie z pętlami w kształcie litery U lub V.

Głowa

Sowy to fascynujące ptaki o mistycznych znaczeniach w wielu kulturach na całym świecie. Często są też tematem dzieł sztuki. To sprawia, że ich rysowanie może być wyzwaniem, zwłaszcza że każda sowa jest inna.

Głowa jest najważniejszą częścią ciała sowy, jeśli chodzi o rysowanie, ponieważ to właśnie tam znajdują się wszystkie jej cechy. Zacznij od naszkicowania głowy, w tym oczu i dzioba. Następnie zwróć uwagę na to, jak duża lub mała ma być głowa sowy w porównaniu do wielkości jej ciała.

Gdy już masz narysowaną głowę, dodaj parę dużych owalnych kształtów dla oczu sowy i mały trójkąt dla dzioba. Następnie wypełnij źrenice czarnymi kropkami (z podkreśleniami!), zostawiając mały obszar bieli dla blasku oczu sowy.

Następnie dodaj kilka poszarpanych linii do twarzy, aby uzyskać futrzane brwi. Te linie mogą być połączone z tułowiem sowy pod kątem przy użyciu bardziej poszarpanych linii.

Na koniec możesz dodać do ciała sowy skrzydła i pióra z twarzy. Można je wykonać rysując dwie zakrzywione do góry linie pod oczami, a następnie łącząc je z tułowiem sowy za pomocą bardziej poszarpanych linii.

Ten krok możesz wykonać ołówkiem lub markerem, w zależności od preferencji. Na początek użyj jasnego ołówka, a następnie ciemniejszego, by wycieniować szczegóły twarzy sowy.

Na koniec dodaj kilka kępek piór do głowy i ciała sowy, używając kombinacji prostych i zakrzywionych linii, aby uzyskać realistyczną teksturę. To świetny sposób na pokazanie osobowości sowy, niezależnie od tego, czy chcesz, by była słodkim, przyjaznym ptakiem, czy onieśmielającym, zadziornym stworzeniem.

Skrzydła

Sowy to rodzaj ptaków, które często gnieżdżą się na gałęziach lub innych powierzchniach. Rysowanie sowy może być zabawnym i łatwym projektem.

Aby narysować skrzydła sowy, należy najpierw naszkicować podstawowy zarys skrzydła. Można to zrobić za pomocą ołówka i gumki.

Gdy zarys skrzydła jest już gotowy, można przejść do rysowania piór, które składają się na skrzydło. W zależności od ptaka mogą to być różne kolory lub wzory, ale wszystkie muszą być narysowane w tym samym kierunku.

Zacznij od narysowania pary zakrzywionych linii, które obie są nieco dłuższe niż głowa sowy po lewej stronie. Są to tzw. linie prowadzące i pomogą Ci nadać skrzydłu odpowiedni kształt.

Następnie dodaj kolejną parę zakrzywionych linii, które biegną od górnej części dzioba w dół w kierunku końcówek każdego z rogów (ale nie dotykają ich). Możesz następnie wymazać kontury pomiędzy tymi dwoma liniami, aby uzyskać bardziej oczyszczony rysunek, jak ten powyżej.

Następnie narysuj parę dużych, okrągłych oczu, które są charakterystyczne dla sów. Możesz również dodać małe owalne podkreślenie do każdej ze źrenic. Dzięki temu sowa zyska więcej głębi i realizmu.

Aby dodać więcej szczegółów do skrzydeł sowy, możesz narysować kilka zakrzywionych smug na skrzydle, co będzie wyglądać bardziej realistycznie. Możesz również dodać kilka plamek do skrzydła dla dodatkowej tekstury.

Rysując skrzydła sowy, powinieneś spróbować przedstawić je jako będące w locie. Jeśli to możliwe, skorzystaj z rysunku referencyjnego ptaka, którego rysujesz, aby upewnić się, że rysujesz skrzydła we właściwy sposób.

Ogon

Sowy to fascynujące ptaki, które mogą być zarówno symbolem mądrości, jak i zwiastunem śmierci. Istnieje wiele różnych rodzajów sów i każdy z nich jest wyjątkowy.

Aby rozpocząć rysowanie, będziesz musiał dobrze zrozumieć anatomię sowy. Możesz przestudiować zdjęcia sów w internecie lub w książkach. Jeśli nie masz zdjęcia referencyjnego, możesz również spróbować naszkicować kilka póz i wzorów, w miarę jak będziesz się uczyć więcej o sowach.

Kiedy już ustalisz solidne pojęcie o kształcie ciała sowy, czas zacząć rysować skrzydła i ogon. Skrzydła powinny zaczynać się nieco poniżej miejsca, gdzie kończy się owal głowy, i powinny zachodzić na ciało sowy o około 10% z każdej strony owalu.

Następnie musisz narysować długą, zakrzywioną w kształcie litery “U” linię na spodzie ciała sowy, która będzie tworzyć jej ogon. Ta zakrzywiona linia powinna być dwa razy dłuższa niż sam owal ciała.

Następnie musisz naszkicować stopy swojej sowy. Stopy powinny być dwoma poziomymi (od góry do dołu) haszami, które wyglądają jakby miały po dwa palce.

Będziesz chciał, aby górna część każdego palca była grubsza niż reszta, więc użyj szybkich, krótkich pociągnięć. Na koniec narysuj kilka spiczastych, zakrzywionych linii na końcu każdego palca jako szpony.

Aby Twój rysunek się wyróżniał, musisz dodać trochę cieni i podkreśleń. Najlepszym sposobem na to jest użycie ciemniejszego ołówka lub pędzla na papierze. To nada Twojemu rysunkowi więcej głębi i realizmu.

Stopy

Kiedy chcesz narysować sowę, musisz stworzyć podstawowy zarys ciała i głowy ptaka. Dzięki temu upewnisz się, że Twój szkic jest realistyczny i wygląda jak prawdziwy.

Pierwszym krokiem jest narysowanie dużego owalu dla głowy sowy i mniejszego owalu dla jej ciała. Owale powinny być wyrównane i powinny tworzyć pionowo-owalny kształt, przy czym głowa powinna być nieco szersza na dolnym środku niż korpus.

Następnie należy naszkicować krótkie, postrzępione linie jako “linie prowadzące”, które zostaną użyte do dodania tekstury do ciała i skrzydeł sowy. Linie te są większe i jaśniejsze na skrzydłach, by sugerować pierzastą fakturę, a cieńsze i grubsze na korpusie, by uzyskać ciemniejszy wygląd.

Będziesz musiał także naszkicować dwie rzęsy wokół oczu jako wskazówkę, a także powinieneś narysować dziób sowy na środku głowy. Na koniec należy narysować skrzydła sowy, które powinny być szerokie w pobliżu góry i węższe w miarę schodzenia w dół.

Po zakończeniu tych czynności możesz przejść do nóg sowy. Ta część będzie wymagała bardziej szczegółowego podejścia niż reszta rysunku, ponieważ będzie zawierała linie dla pazurów, palców i szponów.

Dla szponów, będziesz musiał narysować małe pętle, które są w kształcie litery U lub V. Możesz ich użyć do stworzenia bardziej zaokrąglonego wyglądu pazurów, a także do pokazania, jak są one wciśnięte w pień, którego trzyma się sowa.

Kiedy skończysz ten etap, powinieneś mieć kompletną sowę!

Podobne tematy