Jak rysować anatomię Anime Głowy i twarze

Jak rysować anatomię Anime Głowy i twarze

Artyści anime muszą rysować wszystkie swoje postacie używając odpowiednich proporcji ciała, aby wyglądało to realistycznie. Może to być trudne, jeśli nie jesteś artystą, ale na szczęście nie jest to takie trudne. Z odrobiną praktyki i cierpliwości, będziesz rysować postać anime w krótkim czasie.

Głowa i twarz

Anime to popularna japońska animacja. Głowa i twarz postaci to często najważniejsza jej cecha. Oprócz oczywistych – oczu, brwi i nosa – przemysł animacyjny wymyślił kilka nietypowych i unikalnych cech. Ten artykuł nauczy cię, jak narysować głowę i twarz anime.

Zazwyczaj cechy anime są rysowane za pomocą zaokrąglonych lub mniej kanciastych linii. Nie ma tu ścisłych reguł. W rzeczywistości postacie anime mogą mieć bardzo różne twarze w zależności od typu postaci. Wysokość oczu w anime również jest zmienna.

Najważniejszą cechą twarzy postaci anime są oczy. Powinny być one umieszczone w odległości jednego oka od siebie. Powinny być ciemne, mieć grubą źrenicę i drobne rzęsy. Rozsądnie jest też dodać do oczu kilka rozświetlaczy.

Dla postaci anime ważne są brwi i nos. Nos jest tradycyjnie prosty, ale można go zrobić na wiele sposobów. Może to być kropka w widoku z przodu, lub krótka pionowa linia z ostrym rogiem.

Oko jest również ważną cechą twarzy postaci anime. Oprócz standardowych brwi i powiek, możesz narysować także tęczówkę. Duży owalny kształt jest idealny dla tęczówki. Powinna być na tyle duża, by odbijać światło.

Podbródek jest kolejną ważną cechą twarzy postaci anime. Zazwyczaj męskie postacie anime mają spiczaste lub ostre podbródki. Jednak postacie kobiece mają bardziej okrągłe podbródki.

Kolejną cechą twarzy postaci anime są włosy. Zazwyczaj postacie z anime mają kręcone włosy. Włosy postaci z anime nie są zazwyczaj bardzo szczegółowe. Włosy są często puszyste, ale mogą mieć jakieś niezwykłe szczegóły wplecione w nie.

Ramiona

Tworzenie anatomicznie poprawnych postaci anime wymaga podstawowego zrozumienia ludzkich ramion. Oprócz narysowania rąk, będziesz musiał wziąć pod uwagę proporcje ramion postaci. Należy pamiętać, że kobiety mają mniejsze i cieńsze ramiona niż mężczyźni. Ramiona kobiet mają również tendencję do mniejszej definicji mięśni.

Ramiona postaci z kreskówki mogą być tak proste lub tak złożone, jak chce artysta. Niektóre kreskówki mają prosty biceps, który wyskakuje bardzo lekko. Inne postacie mogą mieć wiele ramion lub macki. Niezależnie od wyglądu postaci, podstawowa wiedza o ludzkich ramionach pomoże Ci stworzyć bardziej realistyczną kreskówkę.

Aby stworzyć dobrą rękę w anime, zacznij od narysowania zewnętrznego kształtu palca. Kciuk powinien być ustawiony pod kątem 45 stopni od dłoni. Podstawa kciuka powinna znajdować się nieco poniżej kości śródręcza palca środkowego. Palce powinny być ułożone tak, aby były nieco szersze od kciuka.

Możesz również użyć małych kółek do głównych stawów. Biceps i tricep powinny rozciągać się aż do łokcia. Łokieć ma staw, który łączy się z dłonią po stronie kciuka.

Ramiona powinny mieć mniej więcej taką samą długość jak tułów postaci. Należy również wziąć pod uwagę długość ramion podczas rysowania nóg. Nogi powinny być mniej więcej w połowie ciała postaci. Nie będą one wyglądały symetrycznie.

W zależności od postaci, możesz użyć linii, krzywych lub gumowych prostokątów, aby stworzyć swoje kreskówkowe ramiona. Najbardziej skomplikowane ramiona kreskówek będą składały się z dwóch lekko zwężających się rurek, które łączą się w miejscu zgięcia.

Możesz również użyć prostego wzoru, aby narysować różne warianty ramion. Na przykład ramię Bruce’a Timma ma dwie krzywe litery “C” z tyłu.

Szyja

Uzyskanie właściwych proporcji podczas rysowania szyi jest kluczowe dla ożywienia postaci. Na szczęście istnieją przewodniki, które krok po kroku pomogą Ci opanować to wyzwanie.

Szyja rozciąga się od podbródka postaci do podstawy jej uszu. Postacie w anime mają zazwyczaj cieńsze szyje niż prawdziwi ludzie. Nie brakuje im jednak definicji mięśni. Silne, umięśnione postacie mogą mieć grubsze szyje.

Szyja powinna być narysowana delikatnie rozszerzając się w kierunku ramion. Szyja postaci z anime powinna mieć również linię w kształcie litery V. Doda to definicji mięśni.

Podczas rysowania szyi postaci anime, może być konieczne dostosowanie perspektywy. Oprócz podstawowego kształtu szyi, warto rozważyć kąt, pod jakim szyja jest pochylona do przodu. Może się to różnić w zależności od postaci.

Oprócz narysowania szyi, będziesz musiał narysować inne cechy twarzy, takie jak nos, oczy i uszy. Te cechy są łatwe do narysowania, jeśli znasz podstawową anatomię twarzy. Podczas rysowania anime, możesz skupić się na szyi i rysach twarzy, aby stworzyć bardziej realistyczną postać.

Możesz również użyć kolorowych ołówków, aby dodać więcej kolorów do swojej postaci. Użycie białego galaretowatego pióra do dodania podkreśleń może również pomóc.

Jeśli chcesz narysować postać anime, najlepiej jest najpierw narysować szkic całego ciała. Następnie możesz sfinalizować swój rysunek tuszem. Tusz jest najbardziej czasochłonną częścią rysowania postaci anime. Niezbędne jest również użycie czarnego pióra.

Jeśli nie jesteś pewien jak narysować szyję, możesz spróbować ołówka H. Możesz również użyć kolorowego ołówka. Możesz również użyć kolorowych ołówków, aby dodać kolor i dodatkowe podkreślenia.

Metoda rękawicy/pisaka

Używanie metody rękawicy/pisaka do rysowania anatomicznych dłoni jest najlepszym rozwiązaniem. Używanie rękawicy jako punktu odniesienia pozwoli Ci zaoszczędzić kilka bólów głowy w dół drogi. Rękawica jest nieco bardziej skomplikowana, ale jest warta wysiłku. Rękawica jest również dobrym miejscem do rozpoczęcia bardziej zaawansowanych projektów rękawów. Rękawica jest również doskonałym sposobem na uzyskanie dokładniejszego pomiaru szerokości palców. Rękawica może być również użyta do zamknięcia kilku palców, aby poprawić równowagę. Alternatywnie, można po prostu złożyć rękawicę do kieszeni, aby rysowanie rąk w pośpiechu było jeszcze łatwiejsze.

Jeśli rysujesz dłonie przy ograniczonym budżecie, rękawica jest świetnym rozwiązaniem. Oprócz praktycznych zastosowań, rękawica jest również dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu i energii. Jeśli nie masz budżetu, aby wydać na rękawicę, para spinek do mankietów zrobi.

Właściwe proporcje

Niezależnie od tego, czy rysujesz postaci z anime, czy po prostu chcesz wiedzieć, jak prawidłowo rysować, musisz wiedzieć, jak rysować właściwe proporcje. Właściwe proporcje pozwalają na narysowanie wydłużonego ciała z dokładnymi szczegółami. Istnieje kilka podstawowych zasad określania właściwych proporcji w anime.

Po pierwsze, musisz zrozumieć, że tors jest najłatwiejszą częścią do narysowania. Wygląda podobnie do klepsydry i nie zmienia się zbytnio. Zamiast tego ma duże, wyraźne masy mięśniowe. Podczas rysowania mięśni powinieneś rozważyć je w 3D.

Następnie powinieneś narysować linie odniesienia, aby upewnić się, że anatomia twojej postaci jest proporcjonalna. Podczas rysowania szkieletu będziesz musiał zaznaczyć kolano, łokieć i kostkę. Po zaznaczeniu tych kości, możesz wypełnić resztę ciała. Będziesz chciał się upewnić, że ramiona są ustawione w jednej linii z talią postaci.

Na koniec powinieneś również pamiętać o narysowaniu stawów. Aby to zrobić, należy zaznaczyć ramiona postaci dwoma okręgami. Okręgi te mają reprezentować stawy. Ramię powinno być dwa razy szersze od głowy, a biodra nieco węższe.

Nauka rysowania właściwych proporcji może być trudna, ale w końcu się opłaci. Najważniejszą rzeczą jest praktyka. Możesz to zrobić rysując zdjęcia referencyjne lub studiując anatomię. Powinieneś również mieć kilka otwartych projektów, abyś mógł zachować ostrość swoich umiejętności.

Istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się poprawnie rysować, ale należy pamiętać, że zawsze będziesz gorszy od profesjonalistów.

Podobne tematy