Jak narysować wybuch

Jak narysować wybuch

Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, czy początkującym, istnieją pewne podstawowe wskazówki i techniki, których możesz przestrzegać, aby stworzyć eksplozję, która wygląda realistycznie. Nie musisz być mistrzem w rysowaniu, aby stworzyć imponującą eksplozję, a te proste wskazówki mogą pomóc Ci wyróżnić Twoje rysunki z tłumu.

Rysowanie z wolnej ręki

Tworzenie dobrego rysunku z wolnej ręki to nie jest nauka rakietowa, ale jak większość rzeczy, wymaga trochę praktyki. Z reguły, zanim zaczniesz, powinieneś mieć przygotowany ołówek i papier. Przekonasz się, że będziesz miał więcej zabawy i osiągniesz lepsze wyniki, jeśli zaczniesz od czegoś prostego i będziesz się tego trzymać. Utrzymanie tego prostego oznacza również, że będziesz mógł spędzić więcej czasu na rysowaniu, majsterkowaniu i eksperymentowaniu ze swoimi nowo znalezionymi umiejętnościami artystycznymi. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz zrobić portfolio sztuki. W rzeczywistości, portfolio jest doskonałym sposobem, aby pokazać, jak dobrze radzisz sobie z projektami szkolnymi.

Podczas gdy jesteś przy tym, nie zapomnij poświęcić czasu, aby przejść do dużego obrazu i drobnych szczegółów. Poza tym dobrze jest też robić własne notatki, bo zła pamięć może zrujnować arcydzieło. Oprócz uczenia się na swoich błędach, zyskasz również pewną perspektywę na najlepsze sposoby ich unikania. Korzystanie z dziennika lub szkicownika pozwoli Ci również na robienie notatek i upewnienie się, że Twoje pomysły nie zgubią się w szczelinach. To oczywiście oznacza, że będziesz miał znacznie większe szanse na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Oprócz utrzymania notatek w porządku, będziesz również mniej prawdopodobne, aby zapomnieć rzeczy, co jest dobrą rzeczą, zwłaszcza jeśli jesteś typem osoby, która zapomina o swoim lunchu.

Użycie metody FillPolygonPoint

Użycie metody FillPolygonPoint do narysowania eksplozji może być świetnym sposobem na dodanie efektu wybuchowego do swojego rysunku. Możesz również użyć tej metody do transpozycji punktów i skalowania punktów.

Rysowanie eksplozji może być nieco trudne, ale może być też zabawne. Jeśli masz trochę praktyki, możesz wymyślić scenę akcji, która wygląda jak z filmu akcji. Możesz nawet narysować siebie w roli bohatera akcji! Możesz dodać dużo głębi do swojego rysunku za pomocą metody FillPolygonPoint.

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić podczas rysowania eksplozji, jest uproszczenie jej konturu. Oznacza to, że możesz wyeliminować lub pominąć szczegóły, które nie wyglądają realistycznie. Następnie możesz wypełnić szczegóły eksplozji. Możesz też dodać do konturu lekkie linie lub obrysować go ciemniejszą kreską. Możesz dodać małe kawałki gruzu wokół wybuchu, aby dodać do wyglądu eksplozji.

Następnie, będziesz chciał stworzyć chmurę dymu. Zacznij od narysowania konturu dymu, który jest nieco szerszy na dole. Następnie możesz rozbić kontur na mniejsze krzywe. Możesz również dodać krzywe i nierówności do chmury dymu. Możesz nawet wymazać części konturu.

Po wykonaniu konturu chmury dymu, możesz wypełnić resztę rysunku. Użyj ciemniejszych linii, aby obrysować kontur i uczynić go bardziej trójwymiarowym. Jeśli robisz eksplozję powietrza, możesz podkreślić podmuchy ciemniejszymi liniami. Możesz również dodać inne szczegóły do eksplozji, takie jak iskry lub odłamki.

Dodawanie cieniowania

Dodanie odrobiny cieniowania do eksplozji to niedoceniany wyczyn inżynierski. Choć mogło ci zająć trochę czasu, by z bezbarwnej plątaniny cząstek stworzyć iskrzącą się poświatę pirotechniki, warto było poczekać. Oprócz usuwania niechcianych ścierniw, ta sztuczka sprawi, że będziesz się uśmiechał, jeśli tylko na to pozwolisz. Jednym z bardziej czasochłonnych zadań jest znalezienie miejsca, w którym można zacząć. Po wymaganym przeszukaniu kilku plików, będziesz na dobrej drodze do upragnionej nagrody. Na szczęście wystarczy kilka kliknięć myszką i można zaczynać.

Styl anime, manga lub komiks

Niezależnie od tego, czy rysujesz eksplozję w stylu anime, mangi czy komiksu, musisz wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze, narysuj zgrubny zarys eksplozji. Następnie dodaj szczegóły.

Na przykład, możesz narysować zarys wybuchu powietrza, a następnie prześledzić go ciemniejszą linią. Możesz również użyć mniejszego kształtu, aby wykonać wewnętrzny wybuch. Dzięki temu wybuch będzie wyglądał bardziej naturalnie. Następnie dodaj kilka kolejnych wybuchów, aby rysunek wyglądał bardziej trójwymiarowo.

Możesz również narysować wybuch za pomocą dymu. Musisz najpierw zrobić kontur eksplozji, a następnie dodać dym. Możesz sprawić, by dym wyglądał bardziej naturalnie, rysując linię lub kształt przypominający zęby. Następnie możesz dodać w małych szczegółach, takich jak iskra lub iskra. Możesz również pominąć niektóre z mniejszych szczegółów.

Dla wybuchu powietrza, możesz narysować słońce lub źródło światła, a następnie dodać kilka ciemniejszych linii. Możesz również dodać kilka otwartych końcówek, aby wyglądało to bardziej realistycznie.

Możesz również sprawić, by eksplozja wyglądała jak wybuch artyleryjski, używając mniejszego konturu i kilku ciemniejszych linii. Możesz również użyć prostszego konturu i dodać więcej szczegółów. Możesz dodać linię, która wygląda jak otwarty koniec, a następnie dodać kilka ciemniejszych linii, aby wyglądało to jak chmura dymu.

Jeśli rysujesz wybuch, który ma ogień, możesz sprawić, że będzie wyglądał bardziej realistycznie, rysując chmurę dymu, a następnie przeciągając po niej ciemniejszą linią. Powinieneś również dodać kilka różnych kształtów i rozmiarów, aby wyglądało to bardziej naturalnie.

Tworzenie chmury dymu

Tworzenie chmury dymu podczas rysowania eksplozji nie jest trudne, jeśli wiesz, co robić. Najpierw upewnij się, że masz źródło światła, aby dym wyglądał na gęsty. Następnie narysuj chmurę dymu, z kilkoma nierównościami i zakrzywionymi liniami. Możesz nawet dodać trochę latających odłamków.

Dodanie trochę cieniowania do swojej eksplozji sprawi, że będzie ona wyglądać bardziej realistycznie. Jednakże, dodanie cieniowania może być trudne, jeśli nie sprawi, że Twój rysunek będzie wyglądał niechlujnie. Nie bój się też wymazać niektórych cieni, które już dodałeś. Dzięki temu będziesz miał lepszy pomysł na to, gdzie dodać kolejną porcję cieniowania.

Innym sposobem na stworzenie chmury dymu podczas rysowania eksplozji jest użycie kolorowych kształtów. Kształty te mogą być używane do tworzenia chmur dymu, jak również chmur pyłu. Możesz nawet użyć ich do stworzenia eksplozji w stylu kreskówki.

Eksplozja dymu będzie miała zazwyczaj wybuchy ognia wychodzące z dymu. Ogniste wybuchy powinny być różnej wielkości i pochodzić z różnych kierunków. Powinny też zachodzić na zarys chmury dymu.

Najlepszym sposobem na to jest użycie niektórych narzędzi dołączonych do oprogramowania do rysowania. Wśród tych narzędzi znajduje się narzędzie Liquify (Skraplanie). Możesz to zrobić za pomocą kliknięcia myszką. Możesz również użyć narzędzi Rozmycie i Rozszerzenie. Są one przydatne, gdy chcesz powiększyć eksplozję.

Innym sposobem na narysowanie wybuchu jest użycie linii wektorowej. Te linie sprawiają, że eksplozja wygląda jakby wybuchała na zewnątrz. Pamiętaj również, aby używać różnych kolorów dla różnych typów eksplozji. Możesz nawet użyć kontrastujących kolorowych linii, aby symulować wiatr wiejący na zewnątrz od eksplozji.

Podobne tematy